כיצד נדע לבחור את שיטת הטיפול הטובה ביותר עבורנו?

לא פעם נמצאים אנו בנקודת זמן בה היינו רוצים שדברים יפעלו לטובתנו ..שיהיו נהירים לנו ..ומעל הכול שנרגיש שעשינו את הדבר הנכון. אנו מוצפים שיטות .. טכניקות מטפלים מקסימים שכל אחד מעיד על מומחיותו ..והדבר יוצר בלבול .. בעיקר כשאנו לא יודעים למה אנו זקוקים.
זו בעצם הבעיה העיקרית!

למה בעצם אנו מחפשים טיפול אלטרנטיבי?

מנסיוני רב השנים כמטפלת אני מוצאת את עצמי מנהלת שיחה ובה האדם מביע את רצונו לטל בתחום מסוים אותו הוא מזהה כבעייתי ולאחר ברור מעמיק של מס שאלות מכוונות ולאו דווקא מהעולם שכאן אנו מגיעים למסקנה שהבעיה השורשית קיימת בתחום אחר לחלוטין ממה שחשבנו.הדבר יוצר הפתעה ותמיהה ..כי לפחות חשבנו שאנו יודעים מה אנו רוצים.זו הסיבה מלכתחילה בה אנו נכנסים למערכת יחסים מסוימת..בוחרים מקצוע..תחום..עבודה במקום מסוים אך מעל הכול הדבר שמאתגר את האדם הוא מערכת יחסי הגומלין שלו עם הסביבה הרובה יותר ופחות.

מה התהליך?

מאוחר יותר אנו מבינים שהיינו במקום חלש יותר, במקום בו היינו זקוקים לאנרגיה מסוימת אך זו טובה ותקפה לזמן קצר אם בכלל...רק הזמן חושף את הרבדים השונים ומעמת אותנו עם מציאויות אחרות. לכן בראש ובראשונה צריך להכיר ולקבל את העובדה שיש לי בעיה אינני בטוח שהיא המקור למצבי הנוכחי . אז מרגע שהגענו לאבחנה הזו זה הזמן לחפש מטפל שמומחה בזיהוי הבעיות, חסימות קשיים בחיי. (לא בפתרון ראשוני לבעיה שוב כי היא לא מדויקת באבחונה)השלב השני הוא לחפש מטפל מומחה בפתרון הבעיה הספציפית!לא ארגז כלים שמכיל מגוון כלים כי לנו חשוב הכלי הייחודי לפתרון הבעיה הספציפית . ואז כשנטפל בבעיה הספציפית והיא תיפתר שאר הבעיות מסביב יקבלו זווית ראי מחודשת ורעננה שתאפשר נגישות מתאימה ממוקדת והולמת.

בהצלחה!

סיגלית

קהילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סיגלית גוסטר

מי אני?

בראש ובראשונה אני אמא ל -5 בנות מדהימות!
ולא בכדי מציינת אני זאת, הם היו הסיבה, הגורם, המהות האמיתית של נשמתי כשהחלה בדרך של שינוי, אלמלא הן לא יכולתי להיות פה היום. ע"י בחירתן בי כאמא - הן אפשרו לי ללמוד ולהתפתח,לכאוב, להרגיש ולהשתנות.
2019 סיגלית גוסטר
Digital Workshop
Powered by Simply
envelope-omap-markerphonecopyrightwhatsappbubblecross

Pin It on Pinterest

Share This
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן