פסיכותרפיה קארמתית

בס"ד

פסיכותרפיה קארמתית - כן קראתם נכון ! פסיכותרפיה : הינו ריפוי הנפש אנו יודעים שהנפש שלנו מורכבת מחוויות רבות שהיא אוגרת ואוצרת בתוכה. רגע...איפה נפש נמצאת? היכן בגוף נמקם אותה?

האם היא תודעה? איבר? אנרגיה? תדר? ומדוע חשוב לרפא את הנפש כיצד היא משליכה על חיינו כאן ועכשיו?!

ישנם גישות שונות לגבי הבנת מושג : הנפש . מהי נפש ? היא לא איבר פיזי , היא לא ממוקמת באזור ספציפי אחד מאחר והיא מחוברת אל התודעה של האדם היא מייצגת את הליכות נפשו- רוחו בגוף הפיזי. בעולם שבו המדע מבקש לחקור ,להוכיח כאן דווקא הנפש היא מקור לאינספור גישות ואסכולות המייצגות את קיומה.

הפעם אבחר להתייחס דווקא בהקשר הקבלי מתוך עולם הקבלה אל הנפש כשאחבר לכם את גוף החומר בהקבלה מאוד מעניינית ותומכת מעולם הפילוסופיה המזרחית. רוח- גוף- חומר כולם מסקרנים כאחד מייצגים את ההוויה של האדם אך רק לחומר - הגוף יש לנו הוכחה מדעית בדבר קיומה .

על פי הקבלה ישנם חמישה רבדים לנשמה המצויים בתוך ומחוץ לגוף הפיזי . נשמה גרעין אור שהינו חלק מאנרגיית האם - השכינה כלי פעיל המחובר למקור- לבריאה ונמצא בכל יצור המבטא את האלוהות , תודעה , נוכחות וניצוץ אלוה ממעל ובאדם נזר הבריאה בעולם הפיזי. הנשמה עשויה מחומר רוחני עליון ובנויה מחמישה רבדים.

בתוך הגוף נפש, רוח ונשמה ומחוצה לה : חיה ויחידה.

לא ארחיב כרגע על מבנה הנשמה אך אומר לכם שהמערב מכיר אותה כ האני העליון, מחשבה ,תודעה, אינטואיציה ועוד...

הקבלה מחלקת את רבדי התודעה - הנשמה ל 3 רבדים מ "הרובד הנמוך" המתקיים בגוף פיזי עד לתודעה המזוככת .

הרובד הראשוני בגוף הפיזי הוא הנפש ומתקיים דרך מערכת הדם שלנו .הדם זורם בכל מקום ובכל איבר כמו התודעה שלנו: כשאנו מקבלים מכה באצבע הקטנה ברגל כל גופינו כואב וחווה את עוצמת המכה - היא לא נשארת באצבע הקטנה. כך גם הנפש שלנו היא מחברת את כל רבדי הגוף והתודעה .

הדם הוא חוליה מחברת בין הנשמה , מכיל בעת ובעונה אחת את כוח התודעה של הרצון לתת ואת כוח הרצון לקבל לעצמו.

הדם מייצג את עיקרי הנפש , מרכיבי הדם מופקים במוח העצם .דרך הדם זורמת החיות שבעצמות אל כל הגוף , מחדירות חוסן ועוצמה. ושרוי בעיקר בכבד ובאיברים מתחת לסרעפת. איברים אלה אחראים על כוחות ההישרדות הבסיסיים של האדם , כוחות הנפש והיצרים שבו.

כשאנו אומרים אין לי כוחות נפש יותר...אנו מתכוונים לכך שהאיברים האחראיים על כוחות ההישרדות שלנו נמצאים כעת בפעילות מוגברת לעיתים עד פגיעה באיברים פיזית .

מי אחראי לכוחות ההישרדות? מי מעניק לנו הוראות הפעלה למימוש פעולותינו וקיומנו בפיזי? התודעה- המחשבה - הפקודה .

כשאנו מתבקשים להכשיר את הבשר החי אנו מתבקשים להוציא את הרעלים , כוחות היצר של אותו בעל חיים בכדי שנוכל להכניסנו לגוף ללא רעלים מיותרים.

אנו נמצאים במאבקים קטנים או גדולים איש איש במסעו הפרטי של נשמתו וחייו הארציים.

מאבקי הישרדות, קיום , קצב חיים מואץ, מערכות יחסים מורכבות, קשי בהבנת השיעורים של חיינו ועוד הם הסיבה והשורש לכל מחלה.

(גם מחלת נפש שהיא בפני עצמה סוגיה מעניינת ושנויה במחלוקת ..אך לא אתייחס אליה כעת)

אם כך הנפש שלנו היא מגשרת בין כל רבדי התודעה הפיזיים והרוחניים שלנו. וכשהיא נפגעת היא מתבטאת באיברים המקבילים ומייצגים את הקשרה.

אז אם התודעה שלנו לוקה בחולי - דרך למידה, לקיחת אחריות, הבנת השיעורים אנו עוזרים לעצמנו ומונעים מאתנו פגיעה לטווח הארוך ( האיבר) ומאפשרים לעצמנו לחזק את כוחות הנפש לקיום במציאות הגוף הפיזי.

הנה על פי האסכולה מהמזרח צ'קרת הבסיס - המרכז הראשון בגוף האדם ,הנמצא בין פי הטבעת לאיבר המין אחראי על כוחות הנפש וההישרדות של האדם. כל האיברים המחוברים למרכז זה לרבות חוליות הגב התחתונות מייצגים התמודדות עם הישרדות פיזית ,בטחון כלכלי , יציבות , אובדן שורשים, חיוניות וחיבור למציאות הפיזית.

גם הקבלה וגם המזרח רואים את הנפש כמייצגת את כוחותיו של האדם במציאות הפיזית.

לרפא אתת הגוף המדע והרפואה עובדים על כך ואנו חווים גילויים , חידושים והצלחות לסירוגין. אך אנו מבינים היום יותר מאי פעם שאם לא נרפא את הנפש , נזהה את הגורם החולה בטרם יקרום עור וגידים ויהפוך לבעיה פיזית בלתי הפיכה ניתנת לריפוי או טומנת בחובה תהליכים ארוכים ומתישים .

ניתן למנוע זאת , לזהות את המחלה לפני שמתהווה בפיזי.

שטיפה אנרגטית היא תהליך עוצמתי ממוקד ומדויק מאבחן את הבעיה ומטפל בה במידי.

אז למה פסיכותרפיה קארמתית? מה הקשר בין הקארמה לריפוי הנפש?

ההבנה והקבלה שאנו לא רק גוף חומר כי אם נשמה - גוף אור המחובר אל הבורא , חלק ממנו ומייצג אותו במציאות הפיזית .כל אחד ואחת מאתנו הינם השתקפויות שונות של הבריאה לחוות, להרגיש, להתפתח , לחבר ולהשתחרר מכבלי האמונות והתודעה שניטעו בנו מרגע שנולדנו.

הנשמה מייצגת אהבה אינסופית .גוף טהור של רגש . מהו רגש? נוירו פפטידים הם כימיקלים המופעלים על ידי רגשות, הם בעצם מחשבות מתורגמות לחומר . הרגשות שוכנים בצורה פיזית כאנרגיה בגוף שלנו ונמצאים בפעילות גומלין עם התאים והרגשות. אין הפרדה בין רגש לגוף , אותם תאים שמייצרים ומקבלים כימיה רגשית במוח נוכחים בכל הגוף.

הרגש על פי הקבלה מצוי בלב - הרוח שוכנת שם: "לב טהור ברא לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי" ההתעלות הגבוהה ביותר לאדם עוברת דרך הלב , דרך הרגש לא דרך למידה שכלית. ההתפתחות הרגשית הינה הכרחית להתפתחות רוחנית ותודעתית.

קארמה היא קבלת ההבנה שאנו גוף אור ,הגוף הפיזי מושל עם סיומנו את חיינו כאן על פני האדמה בגלגול זה. גוף האור חוזר לבורא עובר ריפוי , זיהוי הקשיים שהתהוו במהלך חיינו הארציים ותגובתנו לאירועים שונים . קארמה הינה לקיחת אחריות ! ככל שהתגובה הובאה ממקור פחד, סכנה , חוסר בטחון, אמונה וכו'... כך מעשינו עדות לכך.

על כן הקארמה שלנו מושתתת על מעשי העבר שלנו , על פעולות אותם פעלנו והובילו לתוצאה מסוימת .אנו כאן מתחילים את המסע בעולם הפיזי הנוכחי מאותה נקודה בה סיימנו את חיינו בפעם האחרונה.

כל חוויה, אתגר , התמודדות מולם אנו ניצבים היום הינם שיעורים אותם אנו מתבקשים לצלוח ,לעמוד מולם ולא לתת לפחד לשתק אותנו.

קארמה תרפיה הינו זיהוי האתגר- השיעור בצורה ממוקדת כשבדרכה חושפת מערכות יחסים בחיינו , הבנה וזיהוי של חסימות רגשיות התוקעות ומונעות את התפתחותנו בכל רבדי החיים.

המדע הוכיח שמחשבה בוראת ויוצרת מציאות אך ורק כשהרגש מחובר אליו .לכן לפני כל תהליך של ריפוי חייבת להיות מודעות .המודעות מביאה ללקיחת אחריות !

אזי כל תהליך של ריפוי מתבקש במס' רבדים :

1. אבחון מקור המחלה הרוחנית - שיעור הנשמה. תיקון שורש הנשמה –אנרגטי .

2. זיהוי מקור המחלה הפיזית בגופינו כאן ועכשיו. שטיפה אנרגטית – מהחיים האלה כאן ועכשיו. כאן גם מקומם של טכניקות שונות ונוספות תומכות ומחזקות ...הילינג, התחברות מחדש, שחזור גלגולים, ריקול הילינג ,ביואורגונומי ,תקשור ,קריסטלים , שיאצו, דיקור, הילינג, רפלקסולוגיה, ארומתרפיה וכו'..

3. האצת תהליכים בחיינו הרוחניים והארציים לחיות ברווחה ובאהבה מעצימה את כל תחומי חיינו. דרך ההתפתחותית תוך כדי למידה , הרחבת ידע ומודעות של עולם הרוח והתודעה , שיטות וטכניקות המאפשרות גישור וחיבור מהאני העצמי שכאן , לעולם מסביבי ולעולם אליו אנו מחוברים מעלה.

איחוד כל רבדי התודעה- הגוף והנשמה של הווייתנו מעניקה הזדמנות לריפוי ושלימות בחיינו.

כשנפש האדם שליווה אזי קורנות עיניו , כשעיניו מאירות זוהרת הנשמה מתוכנו ומאירה את עיניהם הנוגעים במבטה.

אז לא חשוב מה קודם ואיך .הכי חשוב שתהיו מודעים לעצמכם ולבחירותיכם, תפעלו ותעשו למען עצמכם כי רק אתם אחראים ויכולים J

ותהא זו הרוח המפעמת בתוכנו שתביא שמחה, שפע, ברכה והצלחה

הללויה

קהילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סיגלית גוסטר

מי אני?

בראש ובראשונה אני אמא ל -5 בנות מדהימות!
ולא בכדי מציינת אני זאת, הם היו הסיבה, הגורם, המהות האמיתית של נשמתי כשהחלה בדרך של שינוי, אלמלא הן לא יכולתי להיות פה היום. ע"י בחירתן בי כאמא - הן אפשרו לי ללמוד ולהתפתח,לכאוב, להרגיש ולהשתנות.
2019 סיגלית גוסטר
Digital Workshop
Powered by Simply
envelope-o map-marker phone copyright whatsapp bubble cross

Pin It on Pinterest

Share This
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן