קארמה תרפיה

המושג קארמה – מלשון גורל בשפת הסנסקריט שפה הודית עתיקה, תראפיה מלשון-ריפוי. ומהו גורל?

הגורל נתפש ככוח שאי אפשר לעמוד בפניו הקובע את העתיד .
ריפוי הגורל האם יש דבר כזה? האם יש יכולת שלנו לרפא את גורלנו? ויותר מזאת האם יש לנו יכולת לשנות את חיינו? ולמה זה חשוב ?במה זה יסייע לנו במציאות היום יומית?
היום יותר מאי פעם רואה הרפואה הקונבנציונאלית קשר בין הגוף לנפש,ומבינה שכאשר אדם חווה חוויה כלשהי הוא מקרין זאת על גופו .

לכל מחשבה שעולה בנו יש תדר המשדר אות לגוף המקיים את התוצאה של המחשבה.
החיבור הוא מתבקש ולא ניתן להפריד בין מימדי : נשמה-נפש-גוף.

ההבנה הבסיסית הראשונית היא ההבנה שכל חיינו היום הם תוצאות של מעשים שלנו בעבר:
עבר רחוק מאוד ועבר רחוק קרוב. ובכדי להבין מהי ההבנה המתבקשת מאתנו צריך להבין מי אנחנו ? מיהו האדם שניצב פה לפנינו: יצור אנוש-נשמה -יצור פעיל-ישות.....

כל אלה נכונים והרבה יותר ממה שנוכל לקלוט ולהבין במוגבלות השכלית שניתנה לנו כאן בחיים אלה.
השפעות מעשינו מהעבר מתבטאים בצורה ובדרך בה אנו לוקחים החלטות מוציאים אותם אל הפועל ומממשים את הוויותינו במציאות הפיזית.
הדבר החשוב ביותר שאנו צריכים לזכור הוא שאדם אחראי לפועלו,מעשיו והתנהלותו בחיים אלה. על כן כל פעולה שעושה האדם מיום היוולדו ...והחידוש המשמעותי הוא: מלפני שנולד במציאות הפיזית של כאן ועכשיו.עוד נחזור לזה בהמשך.

הגורל הוא "תעודת הזהות" של האדם-הנשמה שבתוכו ,המשקפת רבדים שונים של למידה ועשייה יום יומית. לא ייתכן שחוויות המחלישות אותנו או לחילופין מעצימות אותנו מאפשרות לנו לחוות חיים שלמים של הצלחה כשלון בלאגן בלבול אי מימוש מבלי שתהייה לנו יכולת לקחת שליטה על החיים שלנו.
"הכול כתוב והרשות נתונה," –הקבלה היהודית מדברת על הבחירה החופשית של האדם והיכולת ליצור שינוי בחייו
"ובחרת בחיים"- התורה מדברת על הבחירה בטוב ובחיים.

תורת הקוונטים מלמדת אותנו שאין זמן והמציאויות השונות מתרחשות בו זמנית ביקומים מקבילים.
תורת הסוד- ההוכחה המדעית שמחשבה בוראת מציאות .(הסרטים:"בליפ" ו"הסוד")
ספר היצירה שנכתב ע"י אברהם אבינו - הקבלה היהודית מדברת על סוד עתיק זה שמחשבה בוראת מציאות ויוצרת מציאות .
"מסע הנשמות" ,"שיעורים ושורשים בזמן" הינם ראשיתם של מסעות רוחניים שתועדו ע"י פסיכיאטרים מוסמכים שחקרו את נפש האדם ופועלו.

אנו נחשפים לאינפורמציה המוכיחה מדעית חיבור בין הנפש-נשמה-גורל ואדם,תורות רוחניות שונות המדברות על עולמות מקבילים, בחירה חופשית,ויצירת מציאות. השפעות מתהוות מבלי להבין את מקורן.
אז מי הוא האדם ?
האדם הינו יצור פעיל שבתוכו הוויה פעילה –תודעת על המכונה נשמה.
נשמה היא ישות ממשית חסרת צורה המתגלמת בגוף הפיזי של האדם,היא "המנוע" שמפעיל את כל מערכות הגוף ו: הנפש-הרגש-חוויה, מחשבה –מוח-למידה וערכים –השתקפויות שונות .

הנשמה לא תלויה בגוף הפיזי אדרבא היא זו המאפשרת לגוף הפיזי "להיות בחיים" מעוררת כל רובד פיזי המתקיים בגוף הפיזי של האדם.היא נצחית ,אין סופית .מקורה מהבריאה –האין סוף-מקור אור על כן היא נקראת ניצוץ חיים-גוף אור.
לא תלויה בחוקי הפיזיקה של היקום,מתקיימת במס' רבדים במקביל המאפשרים לה חוקים שונים.
גוף ללא מנוע-נשמה לא יכול להתקיים.ניתן להחליף לב,כליות ואיברים שונים אך לא נשמה.
על כן אנו רואים שתפקיד הנשמה הוא רחב,עיקרי המאפשר לערכיות,מוסר,רגש להוביל את האדם הלאה במסעו היום יומי.
ללא נשמה –אין חיים!

הדרך היחידה לחיות חיים מאושרים וממומשים היא ליצור מצבים המעצימים את האדם בחייו בכל התחומים האופפים אותו.
להיות בקשר ישיר תומך בין כל רובדי הנשמה.להבדיל אלף הבדלות כמו גלדי בצל כולם הוויה אחת אך לכל אחד יש עצמאות בו זמנית .כך היא הנשמה בחיים אלה ואחרים...שאליהם ניחשף.
מדוע אנו נזקקים ל"תעודת זהות "שתגדיר מי אנו בעולם הזה המציאותי ?! כי היא מאפשרת לנו ולאחרים להגדיר ולזהות אותנו .ומדוע לא תבקש הנשמה זיהוי של עצמה ?מהיכן היא באה?ולהיכן היא הולכת. מה נכון עבורה?האם מעשים אלה יקדמו את חייה?ועוד שאלות רבות וטובות אותם אנו שואלים,מחפשים בכלים שונים ומשונים שאולי לא העליתם בדעתכם שאי פעם תגיעו אליהם. אכן כן....אם הגעתי לתפקיד של מנהיג מפלגה הגעתי אליה בזכות הכישורים שלי להנהיג,להוביל עם עקרונות המייחדים אותי מהאחר. יש בי תכונות העונות על הדרישות השונות אך לעיתים קרובות נמצאים אנו בכאוס של מצבים ואירועים שחוזרים על עצמם שוב ושוב בחיי מבלי להבין מדוע אני נאלץ שוב ושוב ללמוד אותם,להתמודד עמם ולכאוב....

כנשמה נצחית המתקיימת מעבר לחוקי הפיזיקה ארציים המשתקפת כמניפה ענקית של חוויות אנו מבינים שהרבה לפניי במציאות הקיימת שלי חוויתי חוויות שהשפעתן רודפת אותי עד היום.
האמונה בחיים אחרים לפני הגעתי למציאות הנוכחית היא המוטיב המשלים את הפאזל הנוכחי.
האמונה בחיים אחרים מקובלת על תרבויות שונות ברחבי העולם:הודים,אינדיאנים,אצטקים,ודתות שונות מהיהדות,הנצרות והאסלאם.

ההבנה שהנשמה היא הכלי שדרכו חווה האדם למידה והתפתחות רוחנית ,מוסרית וצמיחה בכל התחומים בחייו. על כן הרגש הינו ה"הלב" של הנשמה הרוחנית היא המאפשרת לנו לחוות חוויות רגשיות שמחות המעצימות אותנו ומאתגרות אותנו לגלות רבדים חדשים של שמחה ומימוש. ולחילופין חוויות של כאב,אכזבה המחלישים אותנו ומייסרות את נשמתנו וגופינו עד כי נפש האדם נשברת ...חווה חולי פיזי עד מוות חלילה.
הכול כתוב והרשות נתונה היא ההבנה שחיינו הם יציר פעולותינו הם בליל מעשינו המגדירים אותי כאן ועכשיו.אך אם האדם חווה חוויות של פחדים שלא נחשף אליהם בסביבתו הטבעית:
פחד מהישרדות קיומית : אדם חי בבית טוב ומבוסס שלא חסר לו בו מאום ,החרדות משתקות אותו עד כדי מצבים חרדתיים של היעזרות בתרופות וחלילה מצבים קיצוניים של "שיתוק החיים " הישרדות פיזית.
האם יש סיבה מדוע יחווה אדם כזה התנהלות חיים הרסנית ללא שליטה על חייו? אלא אם הביא את "הווירוס" הזה עמו לחיים אלה.
וזו דוגמא פשוטה ביותר כשהלכה למעשה המצבים האמיתיים המגיעים לטיפול ובקשת עזרה הם מן העוצמתיים,מפליאים ומרגשים בו זמנית.
מאחר ואנו מבקשים ללמוד עוד להבין יותר ביקשתי לחקור את המסע הרוחני של הנשמה .

המסע הרוחני של הנשמה מתבטא בקבלה היהודית בקבלת ההבנה שכל הנשמות נוצרו מאחד והתפצלו לרסיסים רבים .
כל רסיס מבקש לזהות ולהגדיר את עצמו,חוויותיו,וחיבורו אל העולם במציאות הפיזית.
על כן כל חוויה מסייעת לניצוץ זה של אור לחזור אל המקור הראשוני להיות גוף אור שלם מואר.
במסענו השונים נבקש לזהות דפוסים,חסימות,השפעות של מעשים שהותירו את חותמם בנשמתנו ומאתגרות אותה שוב ושוב לזהות את הקושי הניצב מולה.ואלה ייתכנו רק עם זיהוי מקור ראשון של הבעיה –שורש –תיקון הנשמה.
מצאתי שתיקון בשורש הנשמה הינו אחד הכלים המעצימים ,המאפשרים תיקון המתגלם כמעט באופן מיידי במציאות היום יומית. הדבר מתאפשר בעיקר ליכולת ל"זהות" חלקים חסרים אבודים של רסיסי הנשמה והשבתם לאדם בצורה פיזית. כמו בטרייה נטענת מועצמת.
כל חוויה מחלישה כואבת גרמה לנו לעטות על גופינו: הפיזי והאנרגטי-נשמה כסות של הגנה מעטה שקוף-אטום שלא מאפשר "ראות" מבעד לכסות זו.
על כן אותו בצל שקוף הופך להיות בצל עם עטיפות אטומות בחלקו החוסמות מגוף האור האלוהי להיות מואר במלוא התפוקה וההוויה האפשריים.
אותם שכבות אטומות הם הוירוסים הנדרשים להסרה בכדי לאפשר לגוף האור לזהור במלוא עוצמתו.
זוהי הנשמה בכבודה ובעצמה.זו ההוויה שנקראת בן אדם-יציר אנוש.
אם כן כשנסיר רבדים אלה שנועדו להגן רגשית על החוויה שארעה במציאות אז נתמודד עם התובנות וההשלכות של מעשינו בחיינו אז ...כאן....ועכשיו.

לכן הבנה של רבדים אלה יחד מאפשרים לעזור לאדם למצוא את האיזון בחייו.הבנה לגבי המשך דרכו,החיבור אל האני הפנימי שבתוכו המבקש
למצות את המיטב בחייו,להובילו למקורות מימוש ושמחה,הגשמה והעצמה אישית.
נכון שניתן לעבוד ולחזק כל רובד בנפרד,אך מדוע לא נעצים את האדם המבקש את עזרתנו בחיבור מלא בו זמנית יחד?

לשם כך :מתחברים רבדים אלה ליצירת גשר שיוביל את האדם-להבנה מהותית של מצבו,תיקון ושינוי המצב ככל האפשר -מוות וחיים בידי הבורא בלבד! ,ולבסוף קבלת כלים לעתיד המאפשרים לו לממש את ההבנה ,ההשלכות המתבקשות והעצמה עתידית על חייו.
לא פעם מבקשים האנשים שאחרים ישאו עבורם באחריות ,אך לצערי הרב הדבר אינו כך.כל תוחלת החיים ומהות האדם כנשמה היא להתפתח ולהתרחב,ככל שהיא מתרחבת היא מוארת וההארה פורצת ממנה הלאה –שולחת קרני אור לאחרים ומאפשרים להם להתקרב אל האור הגדול:
אור האין סוף –האלוהים-האלוהות.
זהו כלי רב עוצמה המתאפשר בימים אלה כחלק משינוי תודעה קולקטיבית ואישית לקחת אחריות וליצור שינוי של ממש.
וכן כל אחד יכול –כמובן בקצב שהוא מסוגל לעכל את החיים,אך עדיין זוהי זכות ואפשרות לבחור בחיים!

"לב טהור ברא לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי"

זהו החיבור המתבקש בין האדם -יקום ולבורא הראשון.

קהילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סיגלית גוסטר

מי אני?

בראש ובראשונה אני אמא ל -5 בנות מדהימות!
ולא בכדי מציינת אני זאת, הם היו הסיבה, הגורם, המהות האמיתית של נשמתי כשהחלה בדרך של שינוי, אלמלא הן לא יכולתי להיות פה היום. ע"י בחירתן בי כאמא - הן אפשרו לי ללמוד ולהתפתח,לכאוב, להרגיש ולהשתנות.
2019 סיגלית גוסטר
Digital Workshop
Powered by Simply
envelope-o map-marker phone copyright whatsapp bubble cross

Pin It on Pinterest

Share This
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן